Rozdział 9

Kto urządził nam świat?

Jeżeli Stwórca wszechświata rzeczywiście istnieje i dobrze wykonał Swoje dzieło, to na pewno urządził nam świat zgodnie ze swoimi najlepszymi zdolnościami. Wygląda na to, że zrobił to dla nas, którzy powinniśmy być na Jego obraz i podobieństwo. Można to nazwać początkowym stanem świata.

Dalsze urządzanie cywilizacji na Ziemi wymagało ludzkiego wkładu w dzieło Stwórcy. I tu mamy problem. Wiele wskazuje na to, że to nie my sami doprowadziliśmy świat do stanu istniejącego obecnie.

Essenceizm twierdzi, że zamiast być pod wpływem działania Opatrzności, jesteśmy kierowani przez kogoś, kto zastąpił Stwórcę i ma nad nami władzę. Był to ktoś, kto tylko na początku miał kierować ludźmi w ich wstępnym okresie rozwoju, a potem pozostawić nam samodzielne rozwijanie cywilizacji. Tym warunkom odpowiada Archanioł Lucyfer, który zapewne został powołany przez Stwórcę do tego, aby z innymi aniołami zaopiekować się dziećmi Boga w czasie ich dzieciństwa. Tak musiało się stać, gdyż nie mieli oni fizycznych rodziców, a sam Bóg, jako doskonały Byt, nie mógł ich wychowywać.

Wygląda na to, że sytuacja powstała już na samym początku naszych dziejów nie była dla nas dobra. W wyniku zaistniałych zdarzeń główny opiekun ludzi zmienił nasz rozwój cywilizacyjny w tak zwane piekło. Dziś co prawda mamy świat urządzony przez ludzi, ale niestety z jego inspiracji i według jego scenariusza. Dotknęło nas piekło na czele z jego szefem, Szatanem.

 

 

 

 

Essenceizm -

Analityczny system dla zrozumienia istnienia Boga, świata duchowego i wieczności człowieka

 

Ta strona internetowa przedstawia zawartości książek o systemie analitycznym o nazwie essenceizm,                                                            który ukształtował:

                                                   Teorię Wiecznego istnienia

 1. Essenceizm 1 - “Bóg nie jest z tego świata”

 2. Essenceizm 2 - “My jesteśmy z tego świata”

 3. Essenceizm 3 - “Zło jest z tego świata”

 4. Essenceizm 4 - “Wizja nie z tego świata”

 5. Essenceizm 5 - “Wieczność nie jest z tego świata”

 6. Essenceizm 6 - “Nieprawdziwi bogowie z tego świata”

 7. Essenceizm 7 - “Miłość z tego i nie z tego świata”